Bine ati venit

 

 

Campionii anului 2009

  1. Erslan Echinus – Campion Junior Romania
  2. Hrozinka Transilvania Giant - Campion Junior Romania
  3. Dikaya Staya Vorozheya - Campion Junior Romania,Bulgaria, Macedonia si Muntenegru
  4. Dikaya Staya Gusar - Campion Junior Romania
  5. Europa Echinus - Campion Junior Romania
  6. Kenzo De Marcus - Campion Junior Romania
  7. Kunak Elbrus Chan – Campion Romania
  8. Tskaro Yuro - Campion Romania, Campion Serbia
  9. Korosdombi Cleopatra - Campion Romania, Campion Junior Romania , Campion Junior Club
  10. Samahegy Vitez Dolli - Campion Romania
  11. Pintea de Brailita - Campion Romania
  12. Muraj - Campion Junior Romania
  13. Kathy de Valeni - Campion Junior Romania
  14. Chaza Hoksa Rex – Campion Serbia
  15. Osman Hoksa Rex – Campion Junior Slovacia, Campion Junior Club Slovacia, Campion Central European

 

  • Gunnar Echinus – World Best Puppy

  • Osman Hoksa Rex  - Junior World Winner

  • Korosdomby Cleopatra – CAC, RCACIB – Vice World Winner

  • Dermina Alex Shelma – World Winner

Canisa Tranilvanya Giant a fost cea mai de succes canisa in anul 2009, obtinand 3 titluri de Campion Romania ,2 titluri de Campion Junior Romania si un titlu de vicecampion mondial.

Expozitii 2009

28.03 Medias C.A.C.
04.04 Craiova C.A.C.
04.04 Iasi C.A.C.
05.04 Suceava C.A.C.
25.04 Satu Mare C.A.C.I.B.
26.04 Satu Mare C.A.C.I.B.
02.05 Timisoara C.A.C.I.B.
03.05 Timisoara C.A.C.I.B.
09.05 Târgoviste C.A.C.
16.05 Câmpulung Muscel C.A.C.
23.05 Bistrita C.A.C.
24.05 Bistrita C.A.C.
06.06 Lugoj C.A.C.
13.06 Sibiu C.A.C.I.B.
14.06 Sibiu C.A.C.I.B.
20.06 Ploiesti C.A.C.
11.07 Oradea C.A.C.
18.07 Constanta C.A.C.I.B.
19.07 Constanta C.A.C.I.B.
05.09 Târgu Mures C.A.C.I.B.
06.09 Târgu Mures C.A.C.I.B.
12.09 Slobozia C.A.C.I.B. - Anulat
13.09 Slobozia C.A.C.I.B. - Anulat

19.09 Bucuresti C.A.C.I.B.
20.09 Bucuresti C.A.C.I.B.
26.09 Baia Mare C.A.C.
26.09 Pitesti C.A.C.
03.10 Arad C.A.C.I.B.
04.10 Arad C.A.C.I.B.
24.10 Turda C.A.C.
14.11 Cluj Napoca C.A.C.I.B.
15.11 Cluj Napoca C.A.C.I.B.
05.12 Arad C.A.C. Derby, TOP 10, Turneul Campioniilor

 

Rezultate World Dog Show 2009

Resultate Central European Club SkaaRO

 

 

 

Resultate CAC Derby 2009 (click aici)

Nord Daur Don

Arbitru.Gavril Cenadan

Masculi

Juniori


1. Nord Daur Don (Graf Bezuhof x Gordos Daur Don) Exc1, RPJ, Best Junior
2. Iarilo Hugo Boss (B. N. F. Demon x Amira) Exc2
3. Iarilo Hook (B. N. F. Demon x Amira) Exc3

Intermediara

1. Osman Hoksa Rex (MultiCh.Istok x .Bagira) Exc1, CAC, BOB, Derby Winner
2. Erslan Echinus (MultiCh. Bugor x Pulya) Exc2
3.Miszehazi Satan Putyin (MultiCh M.S. Kozak x M.S. Masa) Exc3



Femele

Junior


1. Europa Echinus (MultiCh. Bugor x Pulya) Exc1, RPJ, Derby Winner
2. Anita (M.S. Gero x Gita) Exc2
3. Hera Transylvania Giant (Aramis x Samahegy Vitez Dolly) Exc3

 

 

Rezultate CACIB Cluj Napoca 14-15.11.2009 (Click Aici)

CACIB Cluj 14-15.11.2009

 

14.11.2009

Arbitru: Anna Titz


Masculi

Baby

1. Gilligan de Transcaucazia (Kazbek Mar Jak x Varta de valeni) foarte promitator,

Puppy

1. Khan Transylvania Giant (kunak x alisz)

Junior

1. Erslan Echinus (bugor x Pulya) RPJ (Devine Junior Champion Of Romania )
2. Hannibal Transilvania Giant (Aramis x Dolli) Exc
3 Flamingo Transcaucazia (Artur x Alis) Exc

Intermediara

1. Muraj (Novartis Ralf x Novartis Sibil) Exc
2. Gordon de Bolinin Deal(Tskaro Ervaz x Siberia de Valeni) Exc

Open

1. Arkan (Mizshehazi Satan Vento x Vosta de Valeni) FB

Femele


Baby

1. Caucov Dara (Artur x Hilda) Best Baby

Junior

1. Hrozinka Transilvania Giant (Aramis x Dolli) RPJ, Best Junior BOB
2. Pady de Valeni (Gorby de Valeni x Oli de valeni) Exc

Intermediara

1. Kara Canisa de Marcus (Tskaro Ervaz x A Ya Umnitsa igv) Exc1 CAC

Open

1. Betty (Aramis x Arona) Exc
2. Dikaya Staya Glorya (Russky Risk Boyavoy x V.B. Aglaida) Exc
3. Gospodzha Iz Grada Velikogo (Tamerlan iz Grada Velikogo x Favoritka) Exc



15.11.2009

Arbitru: Papp Laslo

Masculi


Baby
1. Gilligan de Transcaucazia (Kazbek Mar Jak x Varta de valeni) Best Baby

Junior
1. Erslan Echinus (Bugor x Pulya) RPJ
2. Faraon de Brailita (Tskaro Ervaz x Faya de Brailita) Exc2
3. Flamingo Transcaucazia (Artur x Alir) Exc3

Intermediara

1. Macko de Valeni (Gorby de Valeni x Bosporuzi Naptuz Johanna) CAC, RCACIB
2. Dikaya Staya Gusar (Russky Risk Boyavoy x V.B. Aglaida) Exc2
3. Gordon de Bolinin (Tskaro Ervaz x Siberia de Valeni) Exc3

Deschisa

1. Dermina Alex Udo (Aramis x Grety)CAC

Campion

1. Aramis BOB, CACIB


Femele

Baby

1. Caucov Dara (Artur x Hilda) foarte promitator

Junior

1. Hrozinka Transilvania Giant (Aramis x Dolli) RPJ, Best Junior (Devine Romanian Junior Champion )
2. Pady de Valeni (Gorby de Valeni x Oli de Valeni) Exc2

Intermediara

1. Kyra (Caucov Arthur x Kira) CAC

Open

1. Betty (Aramis x Arona) CAC
2. Dikaya Staya Glorya (Russky Risk Boyavoy x V.B. Aglaida) Exc2

 

 

Rezultate CAC Turda 24.10.2009 (Click Aici)

CAC Turda 24.10.2009  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

 

Masculi


Baby


1. Gilligan Transcaucazia (Kazbek Mar Jak x Varta de Valeni) - best baby
2. Khan Transilvanya Giant (Kunak Elbrus Chan x Alisz)

Junior


1. Erslan Echinus (Bugor x Pulya)- RPJ, BOB, Best male
2. Iarilo Hugo Boss Exc2
3. Faraon De Brailita (Tskaro Ervaz x Faya de Brailita)

Intermediara


1. Bruno (Aramis x Arona) CAC
2. Gordon (Tskaro Ervaz x Siberia de Valeni) Exc2

Deschisa

1 Boris (Aramis x Arona) CAC


Femele

Junior

1. Dikaya Staya Vorozheya (Rusky Risk Boyavoy x Vorona Iz A. S.) - RPJ
2. Carla (Dermina Alex Gioar x Dermian Alex Elza) Exc2

Inermediara

1. Dikaya Staya Glorya (Rusky Risk Boyavoy x V.B.Aglaida) - CAC, best female

Deschisa

1. Bety (Aramis x Arona) CAC

 

Rezultate World Dog Show 2009 (Click Here )

Romania scrie istorie!!!

Gunar Echinus - Wolrd Best Puppy

Osman Hoksa Rex - Junior World Winner, Central European Champion

Korosdombi Cleopatra - Vice World Winner

Shelma Dermina Alex - World Winner

World Dogshow 2009 Osman Hoksa Rex - Junior World Winner  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

 

Resultate Central European Club SkaaRO (Click aici )

World Dogshow 2009 Osman Hoksa Rex - Club Winner, BOB  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

Osman Hoksa Rex - Junior CAC, Best Junior, BOB, Junior Clubwinner, Central European Winner

 

 

Rezultate CACIB Arad 03-04.10.2009 (Click Aici)

CACIB Arad 2009 Osman Hoksa Rex  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

03.10.2009
Arbitru Huan Naveda (Spania)

Masculi

Junior

1. Dikaya Staya Gusar (Rusky Risk Boyavoy X V.B. Aglaida) - RPJ, Best Junior
2. Erslan Echinus (Bugor x D.Pulya S.A.I.I.A)- Exc II
3. Iarilo Hugo Boss (Bosporutzi Naptuz Fedor Demon x Amira)- Exc III
4. Osman Daur Don (Sabur Daur Don x Yurga Daur Don)- Exc

Intermediara

1. Osman Hoksa Rex (Istok x Bagira Hoksa Rex)- Exc I, CAC, CACIB
2. Bruno (Aramis x Arona)- Exc II, RCAC, RCACIB


Femele

Junior

1. Blanca (Alimer Eco x Fensi) - RPJ
2. Anita (Miszehazi Satan Gero x Gita) - Exc II
3. Cara Iz Bolshoi Kavkaz (Yuro Tskaro x Garmonia Daur Don) - Exc III

Deschisa


1. Bagira Iz Ruskog Izvora (Balagur I. S. G. x Nijana) - CAC, RCACIB


Campioni

1. King Arizona Dora (Rosahegi Tuske Benji x Nagylak Reme Imola) - CAC, CACIB, BOB

 

 

04.10.2009

Arbitru: Igor Selimovic

Masculi

Junior


1. Dikaya Staya Gusar - RPJ, Best Junior -CAMPION JUNIOR ROMANIA
2. Iarilor Hugo Boss - Exc II
3. Erslan Echinus - Exc
4. Osman Daur Don - Exc

Intermediara

1. Kunak Elbrus Chan - CAC, CACIB - CAMPION ROMANIA
2. Osman Hoksa Rex - RCAC


Femele

Junior

1. Blanca - RPJ
2. Dermina Alex Elza - Exc2

Intermediara

1. Korosdombi Cleopatra - CAC, CACIB, BOB CAMPION ROMANIA

Deschisa


1. Bagira Iz Ruskog Izvora - CAC

Campion

1. Bikaver Ore Dana - CAC, RCACIB


Asia Centrala

Masculi

1. King Of Flocks Murat - CAC, CACIB, BOB CAMPION ROMANIA

Femele


1. Zaira Caocila Kalisa - RPJ CAMPION JUNIOR ROMANIA

 

 

Rezultate CAC Baia Mare 26.09.2009 (Click Aici)

CAC Baia Mare 2009  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

Masculi

Intermediara

Bruno - CAC, Best male

Deschisa

Dermina Alex Udo - Exc1, CAC
Risk de Brailita - Exc2

Femele

Junior

Europa Echinus - RPJ (devenind Junior Champion Of Romania) :w:

Campion

Amanda - CAC, BOB

 

 

 

Rezultate CAC Pitesti 26.09.2009 (Click Aici)

CAC pitesti 2009  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

 

Masculi

Junior

Bruno de Salajan RPJ

Campion

Csapajev CAC, BOB

 

Femele

Junior

Gilda de Bolintin RPJ

Rezultate CACIB Bucuresti19-20.09.2009 (Click Aici)

CACIB Bucuresti 2009

19.09.2009

arbitru - ALFONSO THOVAR Y DEL SOLAR

Masculi

Puppy

KABO DAUR DON

Junior

BRUNO DE SALAJAN - EXC I, RPJ
DEMON DE SALAJAN
DIKAYA STAYA BASMACH
NATHAN DE VALENI

Intermediara


KENZO DE MARCUS - EXC I, CAC
KAN DE VALENI - FB
GOLIAT DE MARCUS - absent

Deschisa

BOSZPORUSZI NAPTUZ YAGO - EXC I, CAC, RCACIB
HARSAID COFENIX - EXC II, RCAC
ATOS (KRUL) - FB
DAYKO DE BOLINTIN DEAL


Campioni

BIKAVER ORE CSAPAJEV - INV I, CAC, CACIB, BOB, BOG
VORONEZHSKIE BOGATYRI ARCHI - INV II, RCAC

Femele

Baby

VORONEZHSKIE BOGATYRI NOCHKA

Junior

VICHI DE CAUCAZ - EXC I, RPJ
DIKAYA STAYA VOROZHEYA (BARBIE) - EXC II
ATHENA LIVGUARD - EXC III
ALICIA - absent

Intermediara

GRETA DE BOLINTIN DEAL - EXC I, CAC, RCACIB

Deschisa

BOSZPORUSZI NAPTUZ JOHANA - EXC I, CAC, CACIB
MIZSEHAZI SATAN MARA - EXC II, RCAC
DIKAYA STAYA ALIYA - EXC III

 

20.09.2009

arbitru - CRISTIAN STAVARACHE

 

Masculi

Puppy

KABO DAUR DON

Junior

BRUNO DE SALAJAN - EXC I, RPJ
DEMON DE SALAJAN - EXC II
DIKAYA STAYA BASMACH
NATHAN DE VALENI

Intermediara

KENZO DE MARCUS - EXC I, CAC
KAN DE VALENI - EXC II, RCAC

Deschisa


BUGOR DE MARCUS - EXC I, CAC, RCACIB
BOSZPORUSZI NAPTUZ YAGO - EXC II, RCAC
HARSAID COFENIX - EXC III
ATOS (KRUL) - BUN
DAYKO DE BOLINTIN DEAL

Campioni

BIKAVER ORE CSAPAJEV - INV I, CAC, CACIB, BOB, RBOG
ARAMIS - INV II
VORONEZHSKIE BOGATYRI ARCHI - INV III

Femele

Baby


VORONEZHSKIE BOGATYRI NOCHKA

Junior

DIKAYA STAYA VOROZHEYA (BARBIE) - EXC I, RPJ
ATHENA LIVGUARD - EXC II
GRETA DE BOLINTIN DEAL - FB
VICHI DE CAUCAZ - FB

Deschisa


DIKAYA STAYA ALIYA - EXC I, CAC, CACIB
MIZSEHAZI SATAN MARA - EXC II, RCAC
BOSZPORUSZI NAPTUZ JOHANA

 

Rezultate CACIB Targu Mures 05-06.09.2009 (Click Aici)

CACIB Targu Mures 2009  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

 

05.09.2009

 

Masculi

 

Baby

1. Giligann de Transcaucazia Best baby

2. Khan Transilvania Giant

 

Junior


1. Macko de Valeni Exc 1, RPJ, Best Junior

2. Kenzo de Marcus Exc 2

3. Demina Alex Dalin

 

Intermediara

 

1. Kunak Elbrus Chan exc.I, CAC, CACIB, BOB

2. Armageddon of the Four Horsemen exc.II

 

Femele

 

Junior

1. Europa Echinus Exc1, RPJ
2. Dikaya Staya Vorozheya
3. Holly Transilvania Giant
4. Kora de Marcus

 

Intermediara

1. Kyra Exc1, CAC, CACIB

 

06.09.2009

 

Masculi

 

Baby

1. Giligann de Transcaucazia Best baby

2. Khan Transilvania Giant

 

Junior


1. Kenzo de Marcus Exc 1, RPJ

2. Macko de Valeni Exc 2

 

Intermediara

 

1.Bruno exc.I, CAC

2. Armageddon of the Four Horsemen exc.II RCAC

 

Deschisa

 

1. Rocco Dermina Alex - Exc1 CAC, CACIB

 

Femele

 

Junior

1. Hrozinka Transilvania Giant Exc1, RPJ

Intermediara

1. Korosdombi Cleopatra Exc1, CAC

2. Kyra Exc2

 

Campion

 

1. Amanda - Exc1, CAC,BOB

 

 

CACIB Constanta 18-19.07.2009 (click here )

(In Memoriam Grand Max Zagher)

Grand Max Zagher CACIB Constanta 19-20.07.2009  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

18 Julie

Masculi

Junior

1 Kunak (Sabur Daur Don x Yuta) RPJ
2 Kenzo (Tskaro Ervaz x A Ja Umnitsa Iz Grada Velikogo)

Open

1 Pintea de Brailita (Safari de Valeni(Arkan) x Daria de Brailita) Exc1, CAC, RCACIB

Champion

1 Voronezhskie Bogatyri Dzabo (Bagrat x Adolya) CACIB, BOB

Females

Junior

1 Codina de Brailita (Tornado Fangs Bell x Luna de Brailita) RPJ
2 Alita de Tomis Guard (Pintea de Brailita x Ala)
3 Dikaya Staya Vorozheya (Russky Risk Boyavoy x Vorona Iz Alecsandrovoi Slobody)
4 Dora (Camel x Tisa)

Intermediara

1 Mary De Valeni (Gorby De Valeni x Bosporuzi Naptuz Johana)

Campion

1 Boynaya Sila S Plescheeva Ozera ( Osman Bek x Kamera Sila S Plescheeva Ozera) CAC, CACIB

19 Julie

Masculi

Junior

1 Kunak (Sabur Daur Don x Yuta) RPJ
2 Kenzo (Tskaro Ervaz x A Ja Umnitsa Iz Grada Velikogo)


Champion

1 Voronezhskie Bogatyri Dzabo (Bagrat x Adolya) CACIB, BOB

Females

Junior

1 Dikaya Staya Vorozheya (Russky Risk Boyavoy x Vorona Iz Alecsandrovoi Slobody) RPJ
2 Codina de Brailita (Tornado Fangs Bell x Luna de Brailita)
3 Alita de Tomis Guard (Pintea de Brailita x Ala)

Intermediara

1 Mary De Valeni (Gorby De Valeni x Bosporuzi Naptuz Johana)

Campion

1 Boynaya Sila S Plescheeva Ozera ( Osman Bek x Kamera Sila S Plescheeva Ozera) CAC, CACIB

 

Resultate CAC Oradea 11.07.2009 (click here )

CAC oradea 2009  (ciobanesc caucazian, caine de paza, Kaukasischer Ovcharka, Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka)

Masculi

Junior

1. Erslan Echinus(Bugor x Pulya) RPJ, best junior
2. Szabolocs Vezere Arnold (Szabolocs Vezere Sirkan x Szabolocs Vezere Janka)
3. Iarilo Hugo Boss (Bosporuzi Naptuz Fedor Demon x Amira)

Femele

Junior

1 Europa Echinus (Bugor x Pulya) RPJ

Campion
1. Amanda (Miszehazi Satan Max x Varta de Valeni) CAC, BOB

 

 

Rezultate CACIB Sibiu 13 - 14.06.2009 (click aici )

Results Cacib Sibiu Causaian

14.06.2009


MASCULI

Baby
Gunar Echinus - foarte promitator

Puppy
Iarilo Hugo Boss - foarte promitator

Junior
1. Muraj - Exc1, RPJ
2. Kenzo canisa de Marcus
3. Erslan Echinus
4. Nord Daur Don

Intermediara
1. Osman Hoksa Rex - Exc 1, CAC

Deschisa
1. Bugor - Exc 1, CAC

Campioni
1. Aramis - Winner, CACIB, BOB
2. Artur - RCACIB

FEMELE

Intermediara
Dikaya Staya ARabskaya Noch Anushka - CAC, RCACIB

Deschisa
1. Horosha Ya Horosha Iz Impery Ani - Exc1, CACIB
2. Viksa de Cazasu
3. Chelsea Liveguard

 

15.06.2009

MASCULI

Baby
Gunar Echinus - foarte promitator

Puppy
Iarilo Hugo Boss - foarte promitator

Junior

1. Muraj - Exc1, RPJ
2. Erslan Echinus
3. Kenzo canisa de Marcus
4. Nord Daur Don

Deschisa
1. Bugor - Exc 1, CAC

Campioni
2. Arthur - CACIB, Invingator

FEMELE

Intermediara

Dikaya Staya ARabskaya Noch Anushka - CAC, RCACIB

Deschisa
1. Horosha Ya Horosha Iz Impery Ani - Exc1, CACIB, BOB
2. Chelsea Liveguard
3. Viksa de Cazasu

 

Rezultate CAC Ploiesti 20.06.2009 (click aici )

CAC Lugoj

MALES

Baby
1. Flex Transcaucazia (Arthur x Aliz) - Foarte promitator

Junior
1.Muraj (Novatris Ralf x Novatris Cybil) - Exc1, RPJ, Best Male, BOB
2.Goliat canisa de Marcus (Tskaro Ervaz x Tsarina Hunza) - FB


Open


1.Atos (Miszehazi Satan Vento x Varta de Valeni) - Exc1, CAC
2. Pamir de Valeni (Gorby de Valeni x Boszormeny Szepe Ankara) Exc2, RCAC
3. Baron de Brailita (Safari de Valeni x Miszehazi Satan Uli) Exc3


FEMALES

Junior

1. Lucky de Valeni (Barchan Pochan Chan x Cicelina de Valeni) FB
2. Pady de Valeni (Gorby de Valeni x Ody de Valeni) FB
3. Taiga de Valeni - absent

Intermediate

1 Dermina Alex Sheron (Aramis x Arkana) Exc1, CAC, Best female

 

Rezultate CAC Lugoj 06.06.2009(click aici )

CAC Lugoj

Judge Szabo Sandor

Males

Puppy
1. Iarilo Hugo Boss Best Puppy(Bosporuzi Naptuz Fedor Demon x Amira)

Junior
1. Dikaya Staya Gusar RPJ, BOB(Rusky Risk Boyavoy x Aglaida)
2. Erslan Echinus (Bugor x Pulya Super Agent Iz Imperii Any)
3. Oscar (Majohaza reme Rasputin x Bosporuzi Naptuz Eden)
4. Nord Daur Don (Graf Bezuhof x Gordost Daur Don)

Intermedia
1. Osman Hoksa Rex CAC (Istok x Bagira Hoksa Rex)

Open
1. Traian (Alimero Ecco x Big Dick Blanca)

Females


Junior Class
1. Alma RPJ (Alis Nero Eco x Fensi)
2. Betty (Alimero Eco x Fensi)
3. Cara Iz Bolshoi Kavkaz (Tskaro Yuro x Garmonya Daur Don)

 

Rezultate CAC Bistrita 23-24.05.2009 (click aici )

Cacib Timisoara


23 mai

arbitru Petru Munteanu

Males

Baby
1. MAX - foarte promitator, Best Baby

Junior
1. MARCO - exc I, RPJ
2. DERMINA ALEX CAPONE - exc II

Femele

Puppy
1. EUROPA ECHINUS - foarte promitator I, Best Puppy
2. HEXA TRANSYLVANIA GIANT - foarte promitator II
3. HOLLY TRANSYLVANIA GIANT - foarte promitator III

Junior
1. KOROSDOMBI CLEOPATRA - exc I, RPJ, Best Junior, BOB
2. BRIGITA - foarte bun

Intermediara

1. DERMINA ALEX ALMIRA - exc

 

24 mai

arbitru Stefanescu Cristian

Masculi

Baby
1. MAX - promitator

Femele

Puppy
1. HROZINKA TRANSYLVANIA GIANT - foarte promitator I, Best Puppy
2. EUROPA ECHINUS - foarte promitator II
3. HOLLY TRANSYLVANIA GIANT - foarte promitator III

Juniori
1. KOROSDOMBI CLEOPATRA - exc I, RPJ, Best Junior, BOB

Deschisa
1. DERMINA ALEX ELZA - exc I, CAC

 

 

Rezultate CAC Campulung 09.05.2009 (click aici )

Cacib Timisoara

arbitru: Ionescu Augustin

 

Males

Junior
1. Kenzo de Marcus EXC1, RPJ

Intermedia
1. Krez Elbrus Chan Exc1

Open

1. Ares

Champion
Arthur EXC1, CAC, BOB

 

Females


Junior
1. Cora EXC1, RPJ
2. Kara De Marcus
3. Lara De Marcus


Rezultate CAC Targoviste 09.05.2009 (click aici )

Cacib Timisoara

Masculi

Junior

1. Kenzo De Marcus - EXC1, RPJ

2. Orion de Craiova

3. Goliat de Marcus

4. Barkan de Valeni

 

Campion

1. Arthur - CAC, BOB, CMBR

 

Femele

Junior

1. Kathy De Valeni (Tasha) EXC1 - RPJ

2. Sharp - Exc2

3. Cora - Exc3

 

Intermediara

1. Dikaya Staya Vorozheya Exc1, CAC

 

Rezultate CACIB Timisoara 02-03.05.2009 (click aici )

Cacib Timisoara

02.05.2009

 

Masculi

Puppy

1. Erslan Echinus - Best Puppy

 

Junior

1. Dikaya Staya Guzar - 1 x RPJ

2. Abrafo De Gweil EXC 2

 

Deschisa

1. Yuro Tskaro - Exc1, CAC

 

Campion

1. Bosporuzti Naptuz Fedor Demon - Exc1, CAC, CACIB, BOB

 

Femele

Junior

1. Tasha - 1 x RPJ

 

03.05.2009

Arbitru Cristian Stefanescu

 

Masculi

Puppy

1. Erslan Echinus - Best Puppy

 

Junior

1. Dikaya Staya Guzar - 1 x RPJ

2. Abrafo De Gweil EXC 2

 

Intermediara

1. Kunak Elbrus Chan -EXC1 CAC

 

Deschisa

1. Yuro Tskaro - Exc1, CAC devine Campion Romania

 

Campion

1. Bosporuzti Naptuz Fedor Demon - Exc1, CAC, CACIB, BOB

 

Femele

 

Deschisa

1. Samanhegyi Vitez Dolli -EXC1 CAC CACIB si devineCAMPION ROMANIA!

 

Rezultate CACIB Satu Mare 24-25.04.2009 (click aici)

Cacib Satu Mare

25 04 2009

arbitru Szabo Sandor-Ungaria 14 caini

Masculi

Junior
1. Boris - Exc1, RPJ

Intermediara
1. Dikaya Staya Archi - Exc1, CAC, CACIB, BOB
2. Kunak Elbrus Chan - Exc2, RezCAC

Deschisa
1. Harsaid&CO Fenix - Exc1, CAC, RezCACIB

Femele

Junior
1. Brigita - Exc1, RPJ


Deschisa

1. Dermina Alex Zita - Exc1, CAC, CACIB

Campion
Majohaza Reme Alda - Exc1, CAC

26 04 2009

arbitru Dominikan Shalata-Ucraina 14 caini

Masculi

Junior

1. Osman Hoksa Rex - Exc1, FARA TITLU

Intermediara
1. Dikaya Staya Archi - Exc1, CAC, CACIB
2. Kunak Elbrus Chan - Exc2, RezCAC

Deschisa

1. Harsaid&CO Fenix - Exc1, CAC

Femele

Junior

1.Katy De Valeni - Exc1, CAC, BOB

Campioni
Majoshaza Reme Alda - Exc1, CAC, CACIB

 

 

Rezultate CAC Craiova 04.04.2009 (click aici)

CAC Craiova

Arbitru: Polina Simic

 

 

Masculi

Baby

1. Demon de Salajan

Demon de Salajan CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Junior

1. Tskaro Umars - Exc1, RPJ

Tskaro Umars (Tolea) CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka
2. Osman Hoksa Rex - Exc 2
Osman Hoksa Rex CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka


Intermediara

1. Lex De Craiova - Exc 1, CAC

Lex de Craiova CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Deschisa

1. Boris de Porto Franco - Exce, CAC, BM, BOB

Boris de Porto Franco CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka
2. Tskaro Yuro - Exc 2, RCAC

Tskaro Yuro CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Femele

Junior

1. Bora - Exc 1, RPJ
Bora CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Intermediara

1. Chelsea Liveguard - Exc 1, CAC

Celsea Liveguard CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Deschisa

1. Mizsehazsi Satan Mara - Exc 1, CAC, BF

Mizsefarmi Gonzo Mara CAC Craiova 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

 

 

 

Rezultate Medias 28.03.2009 (click aici)

Expozitie Medias 28.03.2009

 

Arbitru: Papp Vasile Carol


MASCULI

Juniori

1. - Macko de Valeni - exc I, RPJ

CAC Medias 2009 Macko de Valeni ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

2. - Boldy - exc II

Boldy CAC Medias 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka
3. - Kenzo Canisa de Marcus - exc III

Kenzo Canisa De Marcus CAC Medias 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka
4. - Lupiu - FB
5. - Oscar - exc IV

Deschisa
1. - Bugor Canisa de Marcus - exc I, CAC
Bugor Canisa De Marcus CAC Medias 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka
Campioni
1. - Arthur - exc I, CAC, Best Male, BOB
Arthur CAC Medias 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

 

 

FEMELE
Puppy
1. - Cara iz Bolshoi Kavkaz - FP I

Cara Iz Bolshoi Kavkaz CAC Medias 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Juniori:
1. - Pady de Valeni - RPJ

Intermediara:
1. - Leslie - exc

Leslie CAC Medias 2009  ciobanesc caucazian ,Caucasian ovcharka, Shepherd dog, Sheepdog, Kavkazskaya ovcharka, Kavkaskaya Ovcharka

Deschisa
1. - Cunami iz Ruskog Izvora - exc

 

 

 

 

 

Statistici web